FX Trading Corporation - výnos až 2,5 % denně?!


14.05.2019


Líbí se vám článek?


Jednou z novějších investičních příležitostí, která se rozmáhá ve světě i v Čechách je FX Trading Corporation se slibem výnosu až 2,5 % denně. Pokud doporučíte další investory, můžete získat dalších 6 % z jejich investic...

Hlavním lákadlem společnosti FX Trading Corporation (www.fxtradingcorp.com, fxtradingcorp.trade) je úžasný výnos až 2,5 % DENNĚ, resp. až 500 % za 200 dnů! Kdo by to nechtěl vydělat, že? A přesně s tím autoři projektu počítají.

Chamtivost a vidina zisku stále dokáže u řady lidí zastínit kritické myšlení. Představte si, že byste dokázali zhodnotit své peníze o stovky procent za rok. Řeknete to někomu cizímu? Určitě ne. Místo toho si půjčíte (v bance nebo jinde) klidně i za 15 % ročně a budete investovat. Z miliónu vyděláte při 100 % ročně druhý milión a po zaplacení úroků vám zůstane 850 tisíc Kč. Po dalším roce máte 1,7 miliónu a po třetím 3,4 miliónu Kč atd.

Pokud máte takovou příležitost, proč se o ní dělit s cizími lidmi na internetu? Tohle skutečně nikdo neudělá... A pokud někdo slibuje výnosy i v řádu desítek procent ročně, ideálně „bez rizika“, jde jistě o podvod. Žádné výnosy nebudou a investoři o své peníze přijdou.

Vysoký výnos je vždy podezřelý! Bezrizikový výnos se dnes pohybuje kolem 3 % ročně, již 5 % ročně znamená riziko a výnos nad 10 % rovná se vysoké riziko.

Obchodování, arbitráže a těžba kryptoměn

Pokud někdo slibuje vysoké výnosy, měl by jasně prokázat, jak jich hodlá dosáhnout. U firmy se řeší obchodní plán a hospodářské výsledky. U investic např. formou podílových fondů chce investor vidět historické výsledky apod.

FX Trading Corporation neuvádí absolutně žádné bližší informace o tom, jak hodlá vydělávat. Společnost tvrdí, že obchoduje na kapitálových trzích, dělá arbitráže i těží kryptoměny. V materiálech pak jsou pouze velmi vágní formulace typu:

„Naše převratná platforma používá automatický arbitrážní systém, který generuje výnosy pro zákazníky na základě okamžitých pohybů na trzích s kryptoměnami. Náš vlastní algoritmus kupuje bitcoin, když je levný, a prodává, když je dražší."

Na základě takto povrchních informací by žádný investor neměl nikomu svěřit své peníze.

Pyramida - odměny za nové investory a Lamborghini pro nejlepší

Místo důvěryhodných informací se projekt věnuje popisu odměn, které je možné kromě výnosu navíc získat. Patří mezi ně například 6 % z investic provedených osobami, které doporučíte. Dále binární bonus v podobě 10% z menší větve nebo 2 % z investic celé vaší sítě (MLM). Když budete hodně úspěšní, můžete za odměnu získat hodinky Rolex a když budete super úspěšní Ferrari, Lamborghini nebo ti nejlepší jachtu!

FX Trading Corporation Lamborghini

Tady se projekt ani trochu nesnaží zakrýt, že jde o pyramidové schéma. Podvod postavený na tom, že stávající zákazníci jsou motivovaní získávat další zákazníky/ovečky. Z nových peněz je financován provoz celého „cirkusu" a případné výplaty prvních investorů. Dříve nebo později ale tok nových klientů skončí a celá pyramida se zhroutí...

Žádná regulace

Jedním z ukazatelů, jestli je společnost seriózní, je regulace. Pokud se firma neobtěžuje získat regulaci od příslušných státních orgánů, měl by to vždy být pro investora výstražný signál. Společnost FX Trading Corporation není regulována žádným dohlížecím orgánem nad kapitálovými trhy (v ČR by to byla ČNB). Dokonce existuje podezření, že samotná společnost ani není nikde registrována (v ČR by byla v Obchodním rejstříku).

Některé dozorové orgány před společností naopak varují, např. španělská CNMV vydala upozornění na FX Trading Corporation.

Jižní Korea bez adresy

Ačkoliv společnost FX Trading Corporation tvrdí, že sídlí v Jižní Koreji, na webu není uvedeno žádné sídlo ani kontakt. Dokonce není veřejný ani vlastník domény. Místo toho se skrývá za službu Domains By Proxy, viz WHO IS pro fxtradingcorp.com. Za těchto okolností by investor peníze posílal absolutně neznámo komu a kam.

Amatérismus

Společnost, která o sobě tvrdí, že působí ve více než 200 zemích, má přes 20 profesionálních traderů a skoro milión zákazníků, má všechny materiály přeložené do angličtiny automatickým překladačem nebo velmi špatným překladatelem. 

A ve videu, kde hovoří o unikátním softwaru využívajícím umělou inteligenci, je zobrazen MetaTrader. To je obchodní platforma, kterou používá zdarma každý drobný investor, který investuje na Forexu i pár stovek korun. Žádná umělá inteligence...
 

FX Trading Corporation je jednoznačně podvod. Navíc velmi špatný a nedůvěryhodný na první pohled. Ale bohužel i na takový se mohou investoři nechat nachytat. 

 


Líbí se vám článek?


Další články