Recenze spořicího účtu od Hello bank! - nejlepší bez podmínek


04.02.2019

Spořicí účet Hello bank!

4,5

Líbí se vám článek?


Hello bank! aktuálně nabízí jeden z nejlepších spořicích účtů na trhu. Úroková sazba 1,5 % sice není nejvyšší, ale získá ji každý a bez jakýchkoliv podmínek a omezení.

Spořicí účet Hello bank! je přesně takový, jaký by měl spořicí účet být:
 • Vše je plně transparentní a bez podmínek. Nemusíte do banky posílat výplatu nebo používat kartu, abyste získali několik desetin procenta navíc. 
 • Otevření a ovládání účtu je plně on-line.
 • Běžné používání účtu je bez poplatků.
 • Úroková sazba 1,5 % do 300 tisíc Kč.

Recenze spořicího účtu Hello bank!

Obsah

 1. Informace a podmínky
 2. Otevření účtu
 3. Platby a výběry
 4. Poplatky
 5. On-line bankovnictví
 6. Zákaznický servis
 7. Shrnutí

Informace a podmínky

Všechny důležité informace naleznete přehledně na jedné stránce Hello bank!. Není potřeba žádné hledání v produktových podmínkách nebo dlouhých cenících.

Otevření účtu

Otevření účtu probíhá kompletně on-line. Jsou potřeba skeny (nebo fotky) 2 dokladů totožnosti a výpisu existujícího bankovního účtu (stačí hlavička výpisu) vedeného na vaše jméno. Z něj se provede aktivační převod 1 Kč na nový spořicí účet u Hello bank! Jde o obvyklý požadavek vyplývající z platné legislativy v situaci, kdy se uzavírá smlouva on-line (bez osobní přítomnosti).
Účet je možné otevřít i na pobočce, které jsou ale pouze v Praze, Brně a Ostravě. V takovém případě stačí mít s sebou jen občanský průkaz.
Při on-line otevření účtu trvá vyplňování požadovaných informací asi 3 minuty.

Spořicí účet Hello bank!

Zadávají se osobní údaje, trvalé a příp. korespondenční bydliště, ale také zaměstnání a výše příjmu. Tento požadavek souvisí se zákonem č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu (tzv. „AML zákon“).

Spořicí účet Hello bank!

Pozn.: U živnostníka je pro využití našeptávače nutné zadat do kolonky IČO přesné jméno, jak je uvedeno v rejstříku, např. „Ing. Jan Novák".
Po odeslání žádosti dostanete na mobilní telefon SMS zprávu s autorizačním kódem.

Podepsání smlouvy

V dalším kroku je nutné doložit doklady a podepsat smlouvu:

1. Přihlašte se do on-line bankovnictví Hello bank!
 • Uživatelské jméno vám bylo zasláno do e-mailu a jednorázové heslo formou SMS.
 • Při prvním příhlášení je nutné zadat nové heslo a můžete si také zvolit vlastní přihlašovací jméno (lze i e-mail).
2. Nahrání dokumentů
 • Dalším krokem je nahrání skenů 2 dokladů totožnosti (občanský průkaz a řidičský průkaz nebo pas).
 • Současně je nutné nahrát výpis z účtu nebo smlouvu o účtu. Dokument se musí týkat existujícího účtu vedeného na vaše jméno - jméno a příp. adresa musí odpovídat údajům u Hello bank! Kromě jména, adresy a čísla účtu můžete ostatní položky začernit (zůstatky, převody).
 • Pro nahrání existujících elektronických dokumentů je nejlepší otevřít on-line bankovnictví na počítači. Pokud chcete dokumenty fotit, přihlašte se do bankovnictví na mobilu a využijte funkce Vyfotit dokument.
3. Souhlas se smlouvou
 • V dalším kroku souhlasíte s Rámcovou smlouvou (2 stránky), se zněním Všeobecných obchodních podmínek a Produktových podmínek a dáváte souhlas s kopií dokladu totožnosti. Marketingové oslovování lze odmítnout. 
 • Následuje souhlas se Smlouvou ke spořicímu účtu (2 stránky) a Čestné prohlášení týkající se osobních údajů, daňové rezidentury apod.
 • V závěrečném kroku podepisujete celou smluvní dokumentaci pomocí SMS kódu. Po podpisu si můžete všechny dokumenty uložit.

Spořicí účet Hello bank!

Autorizační platba

 • Nyní pošlete na svůj spořící účet platbu ve výši 1 Kč ze stávajícího účtu, jehož výpis jste nahrávali. Číslo nového spořicího účtu u Hello bank! najdete v on-line bankovnictví.
 • Po održení platby dochází ke kontrole zadaných údajů a nahraných dokumentů. Pokud je vše v pořádku, bude během pár pracovních dnů spořicí účet aktivován. V našem případě trvala aktivace 3 pracovní dny. O aktivaci účtu obdržíte oznámení e-mailem.

Platby a výběry

Další platby na spořicí účet je možné provádět z libovolného účtu (ani nemusí být váš). Stejně tak výběry ze spořicího účtu mohou být na libovolný účet, který zadáte v on-line bankovnictví.

Poplatky

Zdarma jsou všechny běžné operace na účtu a to dokonce včetně příchozí SEPA platby. Případné poplatky jsou jen za písemný měsíční výpis (50 Kč) a odchozí SEPA platbu (80 Kč), příp. zasílání SMS o zůstatku na účtu (30 Kč měsíčně).

On-line bankovnictví

On-line bankovnictví Hello bank! je jednoduché, přehledné a intuitivní. Dostupné je jako internetbanking (webová stránka), které je funkční i na mobilním telefonu nebo jako aplikace pro Android a Apple iOS. Autorizace plateb probíhá standardně prostřednictvím SMS kódu.

On-line bankovnictví Hello bank!

Zákaznický servis

Pokud se vám podaří dovolat na zákaznickou linku, hlasový automat vám bude nabízet pouze položky týkající se půjček. To vychází z historie a zázemí Hello bank!, která byla původně společností Cetelem soustřeďující se na spotřebitelské úvěry. Hello bank! je obchodní značka banky BNP Paribas Personal Finance SA.
Prostřednictvím Messengeru vám na dotazy ohledně spořicích účtů odpoví, reakční doba je kolem hodiny.

Shrnutí

Pokud nemáte rádi nepřehledné a komplikované podmínky, nechcete měnit svoji banku a uvažujete o vkladu do 300 tisíc Kč, je spořicí účet Hello bank! nejlepší řešení.
On-line otevření účtu a další informace naleznete na stránkách Hello bank! - spořicí účet.

Máte jinou představu o spořicím účtu? Vyberte si nejlepší spořicí účet právě pro vás. Spočítejte si, který spořicí účet vám vydělá nejvíce na kalkulačce spořicích účtů.


Líbí se vám článek?


Další články