Nový spořicí účet od Banky CREDITAS - 2 % ale maximálně na 2 měsíce


22.07.2019

Banka CREDITAS Spořicí účet +

2,0

Líbí se vám článek?


Banka CREDITAS zareagovala na poslední vývoj u konkurence a pokusila se o vylepšení své nabídky. Úrok 2 % vypadá na první pohled zajímavě, dokud nezjistíte v Podmínkách akce, že standardní úrok je 1,1 % a zvýhodněný platí jen do 30.9.

Minulý týden oznámila Banka CREDITAS nový Spořicí účet + s úročením 2 % ročně pro vklady až do 1,5 milionu Kč. U vyšších vkladů je částka přesahující uvedený limit úročena 1,1 % p.a.

Žádné další omezující podmínky Spořicí účet + nemá a podle tiskové zprávy banky se jedná "o aktuálně nejvýhodnější nabídku na českém trhu". A v tomto duchu vede Banka CREDITAS i marketingovou kampaň.

Zásadní bod je ale ukryt v dokumentech Oznámení o úrokových sazbách a hlavně Pravidla akce Zvýhodněné úročení Spořicího účtu +. Základní úroková sazba je pro nový spořicí účet nikoliv 2 % p.a., ale 1,1 % ročně. Na cílovou sazbu 2 % se dostaneme pouze po přičtení mimořádného bonusu 0,9 %, který platí ale pouze pro období od 22. 7. 2019 do 30. 9. 2019 a pro částky do 1,5 miliónu Kč. Banka si navíc vyhrazuje právo akci předčasně kdykoliv ukončit. O případném ukončení dá vědět 10 dnů předem na svých webových stránkách.

Bonusová úroková sazba se navíc vztahuje pouze na nové klienty. K 22.7. totiž Banka CREDITAS přestala nabízet původní Spořicí účet a místo něj nabízí nový Spořicí účet +. Klienti banky, kteří by chtěli bonusové sazby 2 % na 2 měsíce využít, musí založit nový spořicí účet a peníze na něj převést.

Spolu se změnou sazeb dochází také k poklesu úrokové sazby pro vysoké částky.

 Srovnání úrokových sazeb u původního a nového spořicího účtu

  zrušený účet nový účet do 30.9. nový účet po 30.9.
0 - 750 tisíc Kč 1,1 % 2 % 1,1 %
750 tisíc Kč - 1,5 miliónu Kč 1,3 % 2 % 1,1 %
1,5 miliónu Kč a více 1,3 % 1,1 % 1,1 %

Díky mimořádné akci a sazbě 2 % se může nový Spořicí účet + jevit na první pohled jako atraktivní. Snížením sazeb pro vklady nad 750 tisíc Kč ale ztrácí určitou atraktivitu pro velké vklady.

Hlavním problémem je ale omezení mimořádné akce do konce září. Díky absolutně chybějícím informacím o probíhající akci (mimo pdf dokumenty) je reklama a informace na webu o 2 % minimálně zavádějící. Současně dává banka bohužel najevo, že jí nejde ani o stávající klienty a vlastně ani o potenciální. Pouze se snaží co nejlevněji získat co nejvíce nových střadatelů a dotáhnout se opticky na úrok 2 %, který aktuálně nabízí MONETA Money Bank pro vklad do 1 miliónu Kč, ale bez časového omezení.

Pokud si nejste jistí, který spořicí účet je pro vás nejlepší, využijte naši kalkulačku spořicích účtů a spočítejte si, který spořicí účet vám vydělá nejvíce.


Líbí se vám článek?


Další články