Recenze spořicího účtu od Trinity Bank - snaživý nováček


19.03.2019

Spořicí účet Trinity Bank

4,5

Líbí se vám článek?


Trinity Bank je nejmladší banka na českém trhu. Jako každý nováček se i Trinity snaží oslovit co nejvíce potenciálních zákazníků atraktivními základními produkty. Se spořicím účtem Výhoda+ se jí to daří zatím částečně.

Spořicí účet Trinity Bank patří mezi nejlepší na trhu. Úroková sazba 1,38 % není nejvyšší, ale je možné ji získat bez jakýchkoliv podmínek a platí pro libovolný vklad bez omezení.
 • Vše je plně transparentní a bez podmínek.
 • Otevření a ovládání účtu je on-line.
 • Běžné používání účtu je bez poplatků.
 • Úroková sazba 1,38 % platí pro libovolný vklad.
 • V rámci mimořádné akce od 15.5. jsou nové vklady stávajících klientů a 8 tisíc nových spořicích účtů úročeny sazbou 1,58 %.

Recenze spořicího účtu Trinity Bank

Obsah

 1. Informace a podmínky
 2. Otevření účtu
 3. Platby a výběry
 4. Poplatky
 5. On-line bankovnictví
 6. Shrnutí

Informace a podmínky

Většina zásadních informací je uvedena na stránce Trinity Bank týkajících se spořicího účtu Výhoda+. Pro bližší informace k poplatkům je nutné podívat se do Ceníku, nicméně odkaz je přehledně umístěn dole na stránce. Základní informace jsou také ve zkráceném dokumentu Sdělení o poplatcích.

Otevření účtu

Otevření spořicího účtu je možné osobně na jedné ze 3 poboček (Praha, Brno, Zlín), kurýrem nebo on-line.
 • Při otevírání kurýrem sice proběhne vyplnění žádosti on-line, ale následně doručí smlouvu k podpisu a identifikaci klienta kurýr. Ten si současně ofotí 2 doklady totožnosti a výpis z existujícího bankovního účtu na jméno klienta (stačí hlavička). Jde o obvyklý požadavek vyplývající z platné legislativy v situaci, kdy se uzavírá smlouva bez osobní přítomnosti.
 • Při otevírání účtu on-line je nutné vyplnit všechny požadované údaje, nahrát skeny či fotky tří požadovaných dokumentů a následně provést první platbu z existujícího bankovního účtu na nový spořicí účet u Trinity Bank.

On-line otevírání účtu trvá asi 5 minut. Formuláře jsou srozumitelné, ale rozhodně by vyžadovaly modernizovat a přepracovat tak, aby byly uživatelsky příjemnější. Po výběru pobočky následuje vyplnění celé řady osobních údajů včetně volby titulu (v nabídce i obvyklý "PaeDr. Mgr. Ing."), čísla občanského průzu, vydání, platnosti atd.

Spořicí účet Trinity Bank

V dalším kroku se zadává adresa a kontaktní údaje.

Spořicí účet Trinity Bank

A následuje vyplnění provozních parametrů. Nejdůležitější je vyplnění čísla existujícího účtu vedeného na vaše jméno, ze kterého poskytnete Trinity Bank scan výpisu (stačí hlavička) a zašlete první platbu. Pomocí této tzv. převzaté identifikace si Trinity Bank převezme ověření vaší identity od jiné banky a není tak nutná návštěva jejich pobočky.

Spořicí účet Trinity Bank

V předposledním kroku je nutné nahrát skeny 2 dokladů totožnosti (občanský průkaz a pas, řidičák, průkazku pojištěnce nebo rodný list) a výpis jiného bankovního účtu, ze kterého se provede první platba pro převzetí identifikace. Po Vybrání souborů nezapomeňte kliknout na Nahrát a následně Dokončení žádosti.

Spořicí účet Trinity Bank

Nakonec je potřeba potvrdit žádost pomocí kontrolního SMS kódu, který vám Trinity Bank automaticky pošle na váš mobilní telefon. Jakmile žádost potvrdíte, dostanete e-mailem potvrzení, že banka žádost obdržela a nyní ji zpracovává.

V našem případě trvalo Trinity Bank zpracování žádosti asi 4 hodiny během pracovní doby. O úspěšném vyřízení nás banka informovala nejen e-mailem, ale i formou SMS zprávy. V e-mailu je poněkud nešťastně uvedeno číslo účtu ve formátu 000000-0001234567-2070, což odpovídá účtu č. 0001234567/2070. V příloze je zaslaná celá smluvní dokumentace o rozsahu 15 stránek.

Na nový spořicí účet u Trinity Bank je nutné převést libovolnou částku ze zadaného existujícího účtu u jiné banky během 60 dnů, jinak bude účet zrušen. V našem případě jsme obdrželi e-mailem potvrzení o přijetí platby a aktivaci účtu následující den v noci.

Platby a výběry

Kromě první autorizační platby mohou být následující příchozí platby z libovolného účtu. Stejně tak výběry je možné provést prostřednictvím on-line bankovnictví na libovolný účet.

Poplatky

Všechny běžné operace na spořicím účtu u Trinity Bank jsou zdarma. Zpoplatněný je případný písemný výpis zaslaný poštou (39 Kč) nebo SEPA platby - odchozí do 50 tis. EUR (89 Kč) i příchozí do 50 tis. EUR (49 Kč). Odchozí tuzemská platba na účet mimo Trinity Bank je u spořicího účtu zdarma, ve srovnání s běžným účtem, kde si Trinity Bank poměrně neobvykle účtuje 1,90 Kč.

On-line bankovnictví

První přihlášení do on-line bankovnictví je trochu komplikované. Oznámení o aktivaci účtu (a příjetí první platby) jsme obdrželi e-mailem v noci, a to bez dalších informací. Heslo do internetového bankovnictví pak dorazilo během následujícího dne formou SMS zprávy.

V mezičase jsme se pídili, jak se do on-line bankovnictví dostat... A našli jsme jen přihlašovací jméno jako destimístné číslo schované v Protokolu ke službě internetového bankovnictví na straně 5 zaslané smluvní dokumentace.

On-line bankovnictví Trinity Bank je dostupné na stránce https://ib.trinitybank.cz/prihlaseni.

 Trinity Bank Online bankovnictví

Během prvního přihlášení si naštěstí můžete zvolit vlastní přihlašovací jméno. Současně je nutné zadat nové heslo. Každé přihlášení je dvouúrovňové a kromě hesla se vždy zadává i autorizační kód zaslaný SMS zprávou.

Samotné on-line bankovnictví je skutečně základní, uživatelsky ne příliš přívětivé a design je zastaralý. Funguje pouze v prohlížeči (není responzivní, takže na mobilu to jde jen s nejvyšším zapřením) a aplikace pro chytrá zařízení Trinity Bank nemá. Denní správu běžného účtu si prostřednictvím tohoto internetového bankovnictví v dnešní době představit nedokážeme, ale spořicí účet se obsluhovat dá - zůstatek vidět je, výpisy k dispozici jsou a příkaz pro převod na jiný účet lze zadat také.

Shrnutí

Spořicí účet Trinity Bank patří podle parametrů mezi nejlepší na trhu. Jedna úroková sazba je platná pro každého a bez jakýchkoliv podmínek a omezení. Díky relativně vysoké sazbě (v porovnání s ostatními bankami) a neexistující horní hranici pro výši vkladu je spořicí účet od Trinity Bank vhodný především pro větší vklady (nad 300 tisíc Kč) a na delší dobu (nad 6 měsíců). On-line otevření účtu a další informace naleznete na stránkách Trinity Bank - Spořicí účet Výhoda+.

Máte jinou představu o spořicím účtu? Vyberte si nejlepší spořicí účet právě pro vás. Spočítejte si, který spořicí účet vám vydělá nejvíce na kalkulačce spořicích účtů.


Líbí se vám článek?


Další články