Zkušenosti s obchodem Zlate-Mince.cz - jeden z nejstarších a nejlevnějších obchodníků


22.02.2019

Zlate-Mince.cz

4,0

Líbí se vám článek?


Zlate-Mince.cz působí na trhu s investičním zlatem a mincemi již od roku 2004 a jsou tak jeden z nejstarších obchodníků se zlatem v České republice. Standardní nabídku investičního zlata doplňuje široká nabídka mincí z celého světa a produkce z vlastní mincovny. Ceny jsou přitom jedny z nejnižších na trhu.

  • široká nabídka (pamětní a investiční mince, ostatní drahé kovy)
  • okamžitá fixace jen u objednávky do 25 tisíc Kč
  • součástí skupiny je Pražská mincovna - vlastní ražba 
  • jedny z nejnižších cen na trhu

Zkušenosti se zlate-mince.cz

Obsah

  1. Webové stránky
  2. Nákup
  3. Platba
  4. Dodání
  5. Ostatní
  6. Shrnutí

Webové stránky

První dojem z webových stránek Zlate-Mince.cz není úplně optimální. Informací zde naleznete hodně, ale orientace není intuitivní. Web není optimalizovaný pro mobilní zařízení a případný nákup přes mobil je nekomfortní. Řada důležitých informací (včetně fixace, nákladů na dopravu apod.) je k dispozici jen v obchodních podmínkách.
Navzdory těmto výtkám byly stránky vybrány, především pro svůj unikátní rozsah a značnou historii, jako součást národního kulturního dědictví a Národní knihovna ČR je pravidelně archivuje.

Recenze zlate-mince.cz

Nákup

Samotný nákup je bezproblémový. Pokud očekáváte opakované nákupy, je možné vytvořit si na webu zákaznický účet. Přístupové údaje dostanete po registraci na e-mail. Jinak lze nakoupit jednorázově bez registrace.

Po volbě zboží se v košíku automaticky zobrazí možnosti doručení a cena za dopravu Českou poštou. Ta odpovídá paušálu 98 Kč plus 1 Kč za každých tisíc Kč objednávky.

Recenze zlate-mince.cz

Platba

Po potvrzení závazné objednávky dorazí e-mail s platebními detaily (v případě platby převodem). Zálohová faktura reálně dorazila při našem testovacím nákupu v pracovní době během 1 hodiny po objednání. Splatnost faktury je za 4 dny.

Při nákupu do 25 tisíc Kč dochází k okamžité fixaci ceny. Platba probíhá na základě zálohové faktury převodem (Komerční banka), hotově při osobním převzetí (Praha, Vsetín) nebo na dobírku (+30 Kč).

Jakmile přesáhne hodnota objednávky 25 tisíc Kč dochází k fixaci ceny až po obdržení zálohové platby prodejcem. Pokud je kupní cena uhrazena v den objednávky, platí původní cena z objednávky. Při úhradě bankovním převodem je ale nutné do 15 hodin dodat e-shopu potvrzení z banky o provedení úhrady.

Dodání

Zboží dorazilo přesně po týdnu od úhrady objednávky. Pošta přitom doručila zboží následující pracovní den od předání zásilky. E-shop bohužel nezasílá potvrzení o obdržení platby, první zpráva od úhrady tak byla po týdnu SMS zpráva od České pošty o plánovaném doručení zboží.

Zásilka je zasílána standardně jako pojištěná a do vlastních rukou. Z obalu není zřejmý obsah (odesílatel je fyzická osoba), ale doručovatel samozřejmě zná hodnotu zásilky díky pojištění.

Recenze zlate-mince.cz

Slitek byl zaslán v bezpečnostní obálce, která chrání proti mechanickému působení.

Recenze zlate-mince.cz

Součástí obálky byl slitek zabalený ve fólii v krabičce, faktura a upozornění na správné zacházení se slitkem - především, že pro další prodej se nesmí vytahovat z ochranného obalu.

Recenze zlate-mince.cz

Ostatní

Společnost provozuje atraktivní prodejnu v Praze v Obecním domě. Pokud si chcete osobně vybrat nebo se jen potěšit desítkami různých mincí, je prodejna společnosti zlate-mince.cz přesně pro vás.

Pokud zavoláte na bezplatnou zákaznickou linku 800 222 800, ochotně vám poradí s nákupem a přitom se vyhnou zbytečnému prodejnímu nátlaku.

Shrnutí

Zlate-mince.cz jsou jeden z nejstarších prodejců investičních mincí a slitků v Čechách. Webové stránky sice nejsou nejmodernější a na samotném prodeji by se daly najít body k vylepšení (informovat o přijetí platby, rychlejší zaslání zboží apod.), nicméně tyto nedostatky bohatě vyvažuje pestrá nabídka, vynikající ceny zlatých slitků a určitá jistota zkušeného a dlouholetého partnera. 

Investice do zlata?

Chystáte se investovat do zlata? Podívejte se na naše srovnání cen investičního zlata a vyberte si nejlepšího prodejce. Máme pro vás srovnání aktuálních cen a medailonky a recenze prodejců investičního zlata.


Líbí se vám článek?


Další články