BOHEMIA ENERGY


Přehled a vyhodnocení

< Zpět na přehled dodavatelů energií

BOHEMIA ENERGY

2,2
Zákazníků:
389 469 198 663
Jít na stránky


Líbí se vám vyhodnocení tohoto dodavatele energií?


BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. je s téměř 600 tisíci zákazníky pátý největší dodavatel energií v České republice. Společnost byla první a v současné době je největší alternativní dodavatel energií.
Součástí skupiny jsou také další dodavatelé energií Amper Market, Comfort Energy, Europe Easy Energy a X Energie.
Společnost BOHEMIA ENERGY využívá obchodních zástupů a podomního prodeje. Někteří tito zástupci používají jako podporu prodeje nabídku výhodných dárků/odměn (žárovky).
Společnost BOHEMIA ENERGY se nepřihlásila k dodržování Etického kodexu obchodníka s elektřinou nebo plynem od Energetického regulačního úřadu.

Výhody

největší alternativní dodavatel energií

Pozor na

komplikované smluvní dokumenty
nepřehledná produktová řada
řada smluvních pokut, včetně „náhrady škody v plné výši, ušlý zisk“
poplatek 6 050 Kč za předčasné ukončení smlouvy na dobu určitou

Společnost BOHEMIA ENERGY je první a největší alternativní dodavatel energií. BOHEMIA ENERGY naučila Čechy, že elektřina nemusí být od ČEZu a plyn od RWE/innogy. Současně ale zavedla na energetický trh řadu kontroverzních a neetických praktik - agresivní podomní prodej nebo nabídku pochybných výhod (žárovky).

Společnost BOHEMIA ENERGY má komplikovanou smluvní dokumentaci. Součástí smlouvy jsou i Podmínky produktové řady. Produktová nabídka společnosti je nepřehledná.

Výpověď smlouvy na dobu určitou je možná nejpozději 3 kalendářní měsíce před uplynutím doby, na kterou byla uzavřena; jinak dochází k automatickému prodloužení na stejné období.

Pokud nedojde po podpisu smlouvy k přechodu ke BOHEMIA ENERGY (zákazník si přechod rozmyslí), hradí zákazník smluvní pokutu 6 050 Kč s DPH.
Stejnou pokutu 6 050 Kč hradí zákazník pokud nedodrží délku trvání smlouvy (dříve vypoví smlouvu na dobu určitou).
Kromě poplatků a pokut vyjmenovaných v Ceníku a Všeobecných obchodních podmínkách si společnost vyhrazuje nárok na „náhradu škody v plné výši, ušlý zisk“.


Společnost BOHEMIA ENERGY obdržela od Energetického regulačního úřadu celkem 5 pokut v celkové výši 405 000 Kč.
Přehled pokut od ERÚ

Kontakt

Bezplatná zákaznická linka: 800 025 025
  • Pracovní dny: 7.30 – 19.30
  • Víkendy: 9.00 – 17.30
Placená prodejní linka: 844 10 10 10
  • Pracovní dny: 8.00 – 19.00

Web: www.bohemiaenergy.cz

E-mail: kontakt@bohemiaenergy.cz

Další kontakty


Recenze

  0,0
J. P., 25.9.2019
Jedním slovem tragedie. Lžou a lžou. Nikdy víc.
  5,0
L. Š., 21.8.2019
Mám je přes kamaráda, dal mi na ně doporučení. A oba jsme za to dostali navíc bonus do vyúčtování. Byla to celkem náhoda, že na to přišla řeč, ale akorát jsme se stěhovali, tak nám to přišlo vhod a aspoň jsem se v tom nemuseli babrat, všechno vzali za nás.
  5,0
K. O., 12.7.2019
Já jsem u nich už čtvrtým rokem a cenou se mi rozhodně vyplatili. Největší úsporu jsem měl v prvním roce, kdy jsem přešel od firmy k firmě a další roky se mi dařilo dobrou cenu udržet osobním kontaktem. Při výročí smlouvy jsem si pokaždé zavolal a domluvil se na další sezónu. Trochu mě mrzí, že jsem na změnu dodavatele nepřistoupil již dříve, proces to není tak složitý, firma všechno vyřídila za mě. Nyní i přitom jak se zdražuje, tak mám zařízenou dobrou cenu a nemusel jsem se upisovat na několik let.
Upozornění: Ačkoliv děláme vše pro to, aby byly poskytované informace aktuální, vždy si podmínky ověřte přímo u dodavatele. Jakýkoliv komentář nebo hodnocení je nutně subjektivní.

Líbí se vám vyhodnocení tohoto dodavatele energií?


Přejít na jiného dodavatele:  
Facebook MeziVlky.cz

Chcete mít vždy aktuální informace o dodavatelích energií?
Sledujte nás na našem Facebooku!