CARBOUNION BOHEMIA


Přehled a vyhodnocení

< Zpět na přehled dodavatelů energií

CARBOUNION BOHEMIA

4,5
Energetický regulační úřadEtický kodex Energetického
regulačního úřadu
Zákazníků:
17 031 968
Jít na stránky


Líbí se vám vyhodnocení tohoto dodavatele energií?


CARBOUNION BOHEMIA, spol. s r.o. je s necelými 20 tisíci zákazníky středně velký dodavetel energií. Společnost aktuálně patří mezi 100 nejvýznamnějších firem v ČR.
Smluvní dokumentace a produktová nabídka jsou relativně standardní a poměrně transparentní. Společnost CARBOUNION BOHEMIA se přihlásila k dodržování Etického kodexu obchodníka s elektřinou nebo plynem od Energetického regulačního úřadu.

Výhody

transparentní nabídka, produkt na dobu neurčitou, fixace ceny na 1 nebo 2 roky
standardní smluvní dokumentace

Pozor na

pokuta 200 Kč za každý měsíc předčasného ukončení smlouvy na dobu určitou

Smluvní dokumentace a produktová nabídka jsou relativně standardní a poměrně transparentní. Společnost má jiné Všeobecné obchodní podmínky pro elektřinu a plyn.
Společnost nabízí jeden produkt na dobu neurčitou a dále produkty na dobu určitou s fixací ceny na 1 nebo 2 roky.

Výpověď smlouvy na dobu určitou je možná nejpozději 2 kalendářní měsíce před uplynutím doby, na kterou byla uzavřena; jinak dochází k automatickému prodloužení na stejné období.
V případě předčasného vypovězení smlouvy na dobu určitou je účtována zákazníkovi pokuta ve výši 200 Kč za každý započatý měsíc, o který nebyla dodržena sjednaná délka dodávek.


Společnost CARBOUNION BOHEMIA neobdržela od Energetického regulačního úřadu žádnou pokutu!!!

Kontakt

Zákaznická linka: 222 990 550
  • v pracovních dnech od 8:30 do 16:00

Web: www.carbounion.cz

E-mail: zakaznik@carbounion.cz

Další kontakty


Recenze

  4,5
P. K., 24.5.2019
Jen dobrá zkušenost. Převedl jsem k nim elektro i plyn na začátku 2017, obojí na neurčito. Našel jsem si je sám, měli výborné ceny. V létě 2018 ale dost zdražili (jako všichni). Nabídli mi fixace na 2 roky na elektro (VT 1 343 Kč/MWh, NT 1 065 Kč/MWh + 60 Kč/měsíčně, bez DPH) i plyn (665 Kč/MWh + 90Kč/měsíčně, bez DPH). Plyn jsem využil, elektřinu ne a převedl k tehdy levnější Energie ČS (VT 1250 Kč/MWh, NT 750 Kč/MWh + 0 Kč/měsíčně). Bohužel Energie ČS začala zvedat ceny, nejdříve na 1340/890/10 a 1.3.19 na 1500/1050/10. Takže teď trochu lituju, že jsem fixaci elektřiny od Carbounion nevzal. Carbounion jinak velmi slušná firma. Smlouvy se sice řešily jako scany a poštou a papírování bylo dost, ale dalo se. Vyúčtování je srozumitelné a odpovídá. Firma má Kodex od ERÚ a přímo na faktuře je napsáno, kdy mi končí smluvní doba na plyn a kdy nejpozději musím písemně vypovědět, jinak se automaticky prodlouží o další 2 roky. Jestli bych něco vytknul, tak je občas reakční doba zákaznického servisu (e-mail, asi toho mají dost), jinak jsou ale ochotní. S odchodem k Energie CS s elektřinou nebyl sebemenší problém. Dokonce jsem opravoval konečný stav elektroměru při přechodu a vše úplně v pohodě. Žádné přemlouvání nebo obstrukce. A zákaznický portál je jak z doby před 10 lety, ale vše důležité tam je. Jo, po vyúčtování mi sami snížili zálohy o 200 Kč. Příkaz jsem zapomněl opravit a přeplatek mi automaticky vrátili. Takže Carbounion, sice menší, ale za mě dobrá a slušná firma + kodex ERU. A jak tady napsáno - vybere si každý - smouvy na neurčito i s fixací na rok nebo dva.
Upozornění: Ačkoliv děláme vše pro to, aby byly poskytované informace aktuální, vždy si podmínky ověřte přímo u dodavatele. Jakýkoliv komentář nebo hodnocení je nutně subjektivní.

Líbí se vám vyhodnocení tohoto dodavatele energií?


Přejít na jiného dodavatele:  
Facebook MeziVlky.cz

Chcete mít vždy aktuální informace o dodavatelích energií?
Sledujte nás na našem Facebooku!