ČEZ


Přehled a vyhodnocení

< Zpět na přehled dodavatelů energií

ČEZ

3,3
Zákazníků:
1 697 236 410 494
Jít na stránky


Líbí se vám vyhodnocení tohoto dodavatele energií?


ČEZ Prodej, a.s. je s více než 2 milióny zákazníků dominantní dodavetel energií v České republice. Skupina ČEZ je integrované uskupení, které se zabývá těžbou (uhlí), výrobou (uhelné, jaderné aj. elektrárny), distribucí i prodejem energií (elektřina, plyn, teplo).
Skupina ČEZ zajišťuje distribuci elektřiny na většině území ČR (kromě Prahy, jižních Čech a jižní Moravy). ČEZ je podle velikosti zisku první a podle tržeb druhá největší česká firma. Majoritním vlastníkem je český stát.
Smluvní dokumentace je standardní a produktová nabídka je transparentní. Společnost ČEZ se nepřihlásila k dodržování Etického kodexu obchodníka s elektřinou nebo plynem od Energetického regulačního úřadu.

Výhody

dominantní dodavatel energií vlastněný státem
standardní smluvní dokumentace a transparentní nabídka
téměř 80 kontaktních míst po celé republice

Pozor na

pokuta 110 Kč až 370 Kč za každý měsíc předčasného ukončení smlouvy na dobu určitou

Společnost ČEZ má relativně standardní smluvní dokumentaci a transparentní produktovou nabídku. Společnost má jiné Všeobecné obchodní podmínky pro elektřinu a plyn.
U elektřiny i plynu je v nabíce vždy produkt na dobu neurčitou a produkty na dobu určitou na 1, 2 a 3 roky s fixací ceny po celou dobu smluvního vztahu.

Výpověď smlouvy na dobu určitou je možná nejpozději 3 měsíce před uplynutím doby, na kterou byla uzavřena; jinak dochází k automatickému prodloužení většinou na stejné období.

V případě předčasného vypovězení smlouvy na dobu určitou je účtována zákazníkovi pokuta od 110 Kč do 370 Kč (podle energie a délky závazku) za každý započatý měsíc, o který nebyla dodržena sjednaná délka dodávek.

Společnost nabízí řadu dalších služeb, např. asistenční služby, servis plynových kotlů, poskytování půjček nebo dodání fotovoltaiky na klíč. Služby nejsou poskytovány v rámci dodávek energií a je nutné je připlatit.

Pozn.: Společnost ČEZ Prodej, a.s. není aktuálně povinna reportovat operátorovi trhu, společnosti OTE, a.s., zákazníky ve vlastní distribuční síti. Počet odběrných míst pro elektřinu proto nemusí zahrnovat všechna odběrná místa společnosti.


Společnost ČEZ obdržela od Energetického regulačního úřadu celkem 7 pokut v celkové výši 265 000 Kč.
Přehled pokut od ERÚ

Kontakt

Bezplatná zákaznická linka: 800 810 820

  • každý den 7-20 hod.

Web: www.cez.cz

Další kontakty


Recenze

  0,0
Anonym, 16.9.2019
Uz nekomu take prislo letosni zdrazeni od 1.11.? Ze nizky tarif u vetsiny dvoutarifnich sazeb zanikne? Bude stejna cena v obou jak v nizkem tak vysokem tarifu. To je sileneeeeee. To fakt mysli vazne ?? Tak tohle je posledni hrebicek, kazdy normalni clovek pochopi, ze s lidi delaji de.....
  5,0
M. K., 5.7.2019
Je to seriózní firma nekuje na své zákazníky žádné pykle. Mám od nich elektřinu i plyn a Zákaznické centrum ve městě.
  5,0
J. K., 22.6.2019
Jsem jim věrná celých 50 let a dál zůstávám,nebyl nikdy žáden problém a věřím že nebude
Upozornění: Ačkoliv děláme vše pro to, aby byly poskytované informace aktuální, vždy si podmínky ověřte přímo u dodavatele. Jakýkoliv komentář nebo hodnocení je nutně subjektivní.

Líbí se vám vyhodnocení tohoto dodavatele energií?


Přejít na jiného dodavatele:  
Facebook MeziVlky.cz

Chcete mít vždy aktuální informace o dodavatelích energií?
Sledujte nás na našem Facebooku!