innogy


Přehled a vyhodnocení

< Zpět na přehled dodavatelů energií

innogy

2,0
Zákazníků:
426 845 1 200 000
Jít na stránky


Líbí se vám vyhodnocení tohoto dodavatele energií?


innogy Energie, s.r.o. je s více než 1,6 milióny zákazníků dominantní dodavatel plynu a druhý největší dodavatel energií v České republice. Společnost innogy (v ČR dříve RWE) je součástí největší energetické skupiny v Německu. V ČR se skupina zaměřuje na dodávky zemního plynu a elektřiny a distribuci a skladování zemího plynu. Pod značkou GasNet zajišťuje koncern distribuci plynu (provoz plynovodů) po celé republice kromě Prahy a Jihočeského kraje.
Smluvní dokumentace společnosti je velmi komplikovaná a produktová nabídka nepřehledná. Společnost poskytuje širokou paletu dodatečných služeb. Společnost innogy se nepřihlásila k dodržování Etického kodexu obchodníka s elektřinou nebo plynem od Energetického regulačního úřadu.

Výhody

dominantní dodavatel plynu
více než 40 poboček po celé republice

Pozor na

dlouhá a komplikovaná smluvní dokumentace
velmi nepřehledná produktová řada
pokuta 400 Kč za každý měsíc předčasného ukončení smlouvy na dobu určitou

Společnost innogy má velmi nepřehlednou a komplikovanou smluvní dokumentaci a produktovou nabídku. Innogy má samostatnou smlouvu a ceník služeb pro každou produktovou řadu a jiné Všeobecné obchodní podmínky pro elektřinu a plyn. Společnost rozlišuje produkty pro nové, stávající a bývalé zákazníky.

Pokud nedojde po podpisu smlouvy k přechodu ke společnosti innogy (zákazník si přechod rozmyslí), hradí zákazník smluvní pokutu 1 000 Kč.
V případě předčasného vypovězení smlouvy na dobu určitou je účtována zákazníkovi pokuta ve výši 400 Kč za každý započatý měsíc, o který nebyla dodržena sjednaná délka dodávek.
Kromě poplatků a pokut vyjmenovaných v Ceníku a Všeobecných obchodních podmínkách si společnost vyhrazuje „právo na náhradu škody“.

Společnost poskytuje řadu doplňkových služeb, včetně aplikace pro sledování spotřeby energií, pojištění domácnosti, pronájem LED žárovek a detektorů kouře nebo servis plynových spotřebičů aj.
Tyto služby nejsou součástí ceny dodávek za energie. Zákazníci innogy mají možnost si je od společnosti za zvýhodněnou cenu (dle innogy) přikoupit.

Pozn.: innogy Energie, s.r.o. není aktuálně povinna reportovat operátorovi trhu, společnosti OTE, a.s., zákazníky ve vlastní distribuční síti. Odhad počtu odběrných míst pro plyn proto vychází z Tiskové zprávy z 3. dubna 2019, podle které společnost na konci roku 2018 obsluhovala více než 1,6 milionu zákazníků.


Společnost innogy obdržela od Energetického regulačního úřadu celkem 3 pokuty v celkové výši 115 000 Kč.
Přehled pokut od ERÚ

Kontakt

Bezplatná zákaznická linka: 800 11 33 55
  • non-stop

Web: www.innogy.cz
E-mail: info@innogy.cz

Další kontakty


Recenze

  2,0
Anonym, 22.6.2019
Hodně let,snad 30 jsme byli jejich zákazníky.Ceny se stále zvyšovaly,až na neúnosnou mez.Zmenili jsme dodavatele a jsme už několik let milé překvapeni.
Upozornění: Ačkoliv děláme vše pro to, aby byly poskytované informace aktuální, vždy si podmínky ověřte přímo u dodavatele. Jakýkoliv komentář nebo hodnocení je nutně subjektivní.

Líbí se vám vyhodnocení tohoto dodavatele energií?


Přejít na jiného dodavatele:  
Facebook MeziVlky.cz

Chcete mít vždy aktuální informace o dodavatelích energií?
Sledujte nás na našem Facebooku!