Pražská plynárenská


Přehled a vyhodnocení

< Zpět na přehled dodavatelů energií

Pražská plynárenská

-
Zákazníků:
51 871 374 121
Jít na stránky


Líbí se vám vyhodnocení tohoto dodavatele energií?


Pražská plynárenská, a.s. patří s více než 400 tisíci zákazníky mezi pět největších dodavetelů energií. Koncern zajišťuje také distribuci plynu v hlavním městě.
Smluvní dokumentace patří mezi rozsáhlejší a komplikovanější. K dodávkám energií poskytuje společnost řadu doplňkových služeb.
Společnost Pražská plynárenská se nepřihlásila k dodržování Etického kodexu obchodníka s elektřinou nebo plynem od Energetického regulačního úřadu.

Výhody

řada přidaných služeb (úhrada servisu kotlů, havarijní pojištění domácnosti)

Pozor na

rozsáhlá a komplikovaná smluvní dokumentace
pokuta 3 000 Kč za předčasné ukončení smlouvy na dobu určitou

U většiny smluv společnost nabízí řadu doplňkových služeb. V ceně je havarijní pojištění (havárie a zabouchnuté dveře) s celkovým limitem 2 000 Kč.
Úhrada opravy či revize spotřebičů v maximální celkové ceně 10 tisíc Kč. S každým úkonem, který Pražská plynárenská za zákazníka uhradí, se ale zákazník zavazuje k určité době odběru energie (podle ceny, typu spotřebiče a roční spotřeby).
U nových smluv na odběr plynu s fixací na 2 roky (Plyn 2 roky) nebo 3 roky (Sleva 11%) jednorázový bonus až 1 700 Kč (podle výše spotřeby, započtený proti faktuře).

Výpověď smlouvy na dobu určitou je možná nejpozději 30 dnů před uplynutím doby, na kterou byla uzavřena; jinak dochází k automatickému prodloužení o 1 rok.

Pokud nedojde po podpisu smlouvy k přechodu k Pražská plynárenská (zákazník si přechod rozmyslí), hradí zákazník smluvní pokutu 3 000 Kč.
Stejnou pokutu 3 000 Kč hradí zákazník pokud nedodrží délku trvání smlouvy (dříve vypoví smlouvu na dobu určitou).
Kromě poplatků a pokut vyjmenovaných v Ceníku a Všeobecných obchodních podmínkách si společnost vyhrazuje nárok na „náhradu škody v plném rozsahu“.

Pozn.: Pražská plynárenská není aktuálně povinna reportovat operátorovi trhu, společnosti OTE, a.s., zákazníky ve vlastní distribuční síti. Počet odběrných míst pro plyn proto vychází z posledních publikovaných údajů z Výroční zprávy společnosti Pražská plynárenská, a.s. k 31.12.2017.


Společnost Pražská plynárenská obdržela od Energetického regulačního úřadu celkem 2 pokuty v celkové výši 35 000 Kč.
Přehled pokut od ERÚ

Kontakt

Bezplatná zákaznická linka: 800 134 134

  • Po-Pá: 8-18 hod.

Web: www.ppas.cz

E-mail: callcentrum@ppas.cz

Další kontakty

Upozornění: Ačkoliv děláme vše pro to, aby byly poskytované informace aktuální, vždy si podmínky ověřte přímo u dodavatele. Jakýkoliv komentář nebo hodnocení je nutně subjektivní.

Líbí se vám vyhodnocení tohoto dodavatele energií?


Přejít na jiného dodavatele:  
Facebook MeziVlky.cz

Chcete mít vždy aktuální informace o dodavatelích energií?
Sledujte nás na našem Facebooku!