Spořicí účet od Fio banka


Fio konto

Přehled a vyhodnocení

Fio banka

Fio konto
Jít na stránkyPoužíváte tento spořicí účet? Ohodnoťte jej!

  4,3  3 hlasující

Líbí se vám vyhodnocení tohoto spořicího účtu?


Spořicí účet od Fio banky cílí především na movitější klienty - úroková sazba roste s výší vkladu až na 0,6 % nad 10 miliónů Kč a současně zde není horní hranice pro výši vkladu.
Získání úroku přitom není podmíněno žádnou aktivitou. Pro vysoké vklady jde o přijatelnou alternativu, nicméně lepší podmínky nabízí Trinity Bank nebo Banka CREDITAS.

Úrokové sazby

do 1 000 000 Kč:0,45 %
1 000 000 - 10 000 000 Kč:0,55 %
od 10 000 000 Kč:0,60 %

Speciální podmínky

Žádné.

Výhody

neomezená výše vkladu
lze platební karta k účtu

Pozor na

bez běžného účtu lze založit pouze na pobočce
převod mimo Fio banku pouze na jeden účet

Spořicí účet Fio konto je možné mít s běžným účtem, ale i bez něj. Případný běžný účet i Fio banky je přitom plně zdarma (za běžné operace).

Pokud běžný účet nechcete, je možné otevřít spořicí účet pouze na pobočce. Jestliže budete otevírat i běžný účet, lze smlouvu vyplnit on-line a následně vám ji doručí k podpisu a identifikaci kurýr. Jakmile budete mít otevřený běžný účet, zřizuje se spořicí účet přímo v internetovém bankovnictví. Stejnou cestou si otevřete spořicí účet, pokud již jste klientem Fio banky.

Oproti jiným bankám nabízí Fio ke spořicímu účtu také platební kartu, umožňuje výběry z bankomatu nebo zadávat trvalé příkazy.

Zásadním omezením je možnost zadat odchozí platbu mimo Fio banku na jediný předem zadaný účet. Pokud potřebujete zadat platbu jinam, je nutné účet změnit v on-line bankovnictví 24 hodin předem. Toto omezení lze obejít používáním běžného účtu u Fio banky - nejdříve se provede převod ze spořicího účtu na běžný účet a platba mimo Fio banku odejde z běžného účtu.


Používáte tento spořicí účet? Ohodnoťte jej!

  4,3  3 hlasující

Líbí se vám vyhodnocení tohoto spořicího účtu?


Vyberte si nejlepší spořicí účet právě pro vás.
Spočítejte si, který spořicí účet vám vydělá nejvíce na kalkulačce spořicích účtů.

Zobrazit kalkulačku

Aktuální zprávy